#Wywieraj pozytywny wpływ za pomcą negatywnej przestrzeni

+48 500 310 980

Wywieraj pozytywny wpływ za pomocą negatywnej przestrzeni


Dobry projekt to nie tylko to, co jest – to także to, czego nie ma . W projektowaniu graficznym biała przestrzeń może być nieocenionym narzędziem do wydobycia kluczowych elementów i stworzenia przyciągających wzrok wizualizacji.

Czym jest przestrzeń negatywna – lub biała przestrzeń – w projektowaniu ? Opanuj moc pustej przestrzeni i naucz się wykorzystywać negatywną przestrzeń w projektowaniu graficznym.


Co to jest negatywna przestrzeń ?

★Aby lepiej zrozumieć negatywną przestrzeń , musisz najpierw zrozumieć pojęcie pozytywnej przestrzeni . Pozytywna przestrzeń to obszar zainteresowania Twojego projektu, elementy, na które chcesz zwrócić uwagę. Pomyśl o tym jako o temacie. Na przykład na grafice przedstawiającej krzesło na pustym tle pozytywną przestrzenią będzie samo krzesło.

Z kolei negatywna przestrzeń odnosi się do reszty Twojego dzieła – na przykład tła. Nazywana również „białą przestrzenią” (nie, nie musi być biała), to ciche obszary projektu, które sprawiają, że jest on mniej zatłoczony i skupia się na kluczowych elementach. W powyższym przykładzie spacja byłaby pustym tłem za krzesłem.