+48 500 310 980

Najlepsze monitory do edycji zdjęć w 2022

Zapewnij dokładne kolory na najlepszych monitorach do edycji zdjęć, niezależnie od tego, czy pracujesz na komputerze PC, czy Mac.

Najlepsze monitory do edycji zdjęć są niezbędnymi narzędziami dla edytorów zdjęć i retuszerów, a także dla entuzjastów fotografów, którzy poważnie podchodzą do obróbki zdjęć. Jeśli chodzi o obrazy cyfrowe, ekran, którego używasz do oglądania fotografii, może mieć duży wpływ na to, jak wygląda, a jeśli monitor nie ma dobrego

pokrycia i kontrastu kolorów, wiernych kolorów i jednolitego poziomu jasności, w rezultacie twoja praca może ucierpieć, zwłaszcza jeśli wykonujesz korekty HSL i gradację kolorów.


Niezależnie od tego, czy używasz komputera PC, czy Mac, dokładny monitor do edycji zdjęć może znacząco wpłynąć na jakość wyników (a jeśli używasz laptopa, możesz rozważyć drugi, większy ekran, aby móc pracować wygodniej). Poniżej przedstawiamy własny wybór najlepszych monitorów do edycji zdjęć na podstawie doświadczeń naszych recenzentów. Wybraliśmy monitory z obsługą przestrzeni kolorów, takich jak Adobe RGB, oraz z opcjami kalibracji, dzięki czemu można regularnie testować i konfigurować ich obsługę kolorów. W każdym przypadku sami testowaliśmy je w praktyce pod kątem edycji zdjęć lub opieraliśmy nasze oceny na specyfikacjach monitorów i opiniach fotografów w naszej sieci kontaktów. Najlepsze monitory do edycji zdjęć, na przykład Eizo ColorEdge CG319X na trzecim miejscu na naszej liście, są zazwyczaj bardzo drogie i zdajemy sobie sprawę, że nie każdego stać lub usprawiedliwić płacenie za tak profesjonalny ekran. za pieniądze i miał na celu znalezienie bardziej dostępnych opcji, a także wyświetlaczy z najwyższej półki. Właśnie dlatego Eizo ColorEdge jest na trzecim miejscu, a nie na pierwszym – jego cena dla wielu wykluczy go jako opcję. 

Przewiń w dół do sekcji pytań na dole tego przewodnika, jeśli potrzebujesz wskazówek, co wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego monitora do edycji zdjęć i pamiętaj, że jeśli wybierzesz ekran, który nie ma własnego kalibratora, powinieneś używaj jednego z najlepszych narzędzi do kalibrowania monitora dość regularnie, aby poprawić wydajność ekranu. 

W naszym podsumowaniu poniżej znajdziesz kilka ekranów 4K, ale mamy również dedykowany przewodnik po najlepszych monitorach 4K w ogóle, jeśli potrzebujesz więcej opcji. Wybraliśmy również najlepsze monitory do edycji wideo , a jeśli potrzebujesz ekranu dotykowego, wybraliśmy najlepsze monitory z ekranem dotykowym . 

Najlepsze monitory do edycji zdjęć


Monitor BENQ

Zdjęcie produktu BenQ SW321C PhotoVue, jednego z najlepszych monitorów do edycji zdjęćCB

(Źródło zdjęcia: BenQ)


01. BenQ SW321C
Najlepszy monitor do ogólnej edycji zdjęćSPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 32
 • caleRozdzielczość: 3840 x 2160
 • Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
 • Technologia panelu: IPS
 • Wejścia: 1 x DisplayPort, 2 x HDMIUSB: 2 x USB 3.1 USB-C

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ

+Szczegółowość 4K i doskonała dokładność
+16-bitowa tabela przeglądowa i kalibracja sprzętowa
+Dobra łącznośćPOWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

      -Drogie i dla niektórych może być za duży


Oceniamy BenQ SW321C jako najlepszy monitor do edycji zdjęć. W żadnym razie nie jest tani, ale nie jest też najdroższym ekranem, oferującym dobry balans między ceną a jakością – bo jakość jest fantastyczna. Oferuje 99% Adobe RGB, 100% sRGB i 95% pokrycie gamutu P3, a dzięki oddzielnej jednostce sterującej możesz szybko przełączać się między przestrzeniami kolorów. A ekran jest profesjonalnie skalibrowany, chociaż oferuje również kalibrację sprzętową niezależną od komputera. 

Odkryliśmy, że precyzja i jednolitość kolorów na całym ekranie jest bliska bezbłędności, a w połączeniu ze szczegółowością wyświetlacza 4K, jest to ekran, który pozwala oglądać swoją pracę ze wspaniałymi szczegółami. Istnieje wiele innych przydatnych elementów. Tryb Paper Color Sync pomaga stworzyć przestrzeń kolorów w oparciu o drukarkę i rodzaj papieru, zapewniając dokładniejszy podgląd, podczas gdy tryb M Book sprawia, że ​​ekran jest bardziej zbliżony do MacBooka Pro, co umożliwia łatwe przechodzenie między ekranami. Monitor obsługuje USB-C z zasilaniem do 60 W, dzięki czemu można podłączyć laptopa i uzyskać zasilanie i dane za pomocą jednego kabla.

Zdjęcie produktu LG 27UL500-W, jednego z najlepszych monitorów do edycji zdjęćZatwierdzony przez CB

Sprawdz cene: https://www.ceneo.pl/

Monitor Lg


(Źródło zdjęcia: LG)


02. LG 27UL500-W
Najlepszy niedrogi monitor do edycji zdjęćSPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 27
 • caliRozdzielczość: 3840 x 2160
 • Częstotliwość odświeżania: 60
 • HzTechnologia panelu: IPS
 • Wejścia: 1 x DisplayPort, 2 x HDMIUSB: 2 x USB 3.1 USB-C


POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Wyjątkowo dobra cena
+Świetny monitor 4K dla początkujących


POWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ
-Mniejszy niż inne opcje tutaj


Jeśli oszałamiająco wyposażony monitor, taki jak powyższy ekran BenQ, jest zbyt dużym nakładem w obecnej karierze fotograficznej (lub hobby), to ten monitor LG powinien się spodobać. Jest w bardzo przystępnej cenie, ale w specyfikacjach też jest wiele do polubienia. Oferuje 98% pokrycia przestrzeni sRGB, co dla wielu jest więcej niż wystarczające, zwłaszcza jeśli nie edytujesz profesjonalnie.

Jest też kompatybilność z HDR 10 i AMD FreeSync dla wszystkich zainteresowanych grą po zakończeniu edycji zdjęć. Zawiera nawet narzędzie do kalibracji kolorów, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy widzisz to, co powinieneś na ekranie, dzięki czemu jest idealnym monitorem do edycji zdjęć.

Zdjęcie produktu Eizo ColorEdge CG319X, jednego z najlepszych monitorów do edycji zdjęćZatwierdzony przez CB

Sprawdz cene https://www.ceneo.pl


Monitor Eizo

(Źródło zdjęcia: Eizo)

03. Eizo ColorEdge CG319X
Najlepszy monitor do edycji zdjęć dla profesjonalistówSPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 31 cali
 • Rozdzielczość: 4096 x 2160
 • Częstotliwość odświeżania: 60
 • HzTechnologia panelu: IPS
 • Wejścia: 2 x DisplayPort, 2 x HDMIUSB: 3 x USB 3.0


POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ

+Niezrównana jakość obrazu
+Zaawansowana specyfikacja 


POWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

-Niektóre funkcje nie są niezbędne dla osób nieprofesjonalnych


Eizo ma reputację najlepszej marki profesjonalnych monitorów do edycji zdjęć, a gdy po raz pierwszy widzisz wyraźny, żywy i jasny wyświetlacz Eizo, od razu staje się jasne, dlaczego – i dlaczego jego monitory do edycji zdjęć są o wiele droższe niż konkurentów – i droższe niż większość komputerów.

Najnowsza wersja flagowego 31-calowego profesjonalnego monitora Eizo, Eizo ColorEdge CG319X, oferuje niezrównaną 24-bitową tabelę przeglądową dla 10-bitowej głębi kolorów, obsługującą 99% AdobeRGB, 100% Rec.709 i 98% kolorów DCI-P3 spacje. Obsługuje również nieco szerszą rozdzielczość 4K 4096 x 2160, zgodną z profesjonalnym standardem DCI 4K używanym przez niektóre profesjonalne studia.

Posiada unikalne, wbudowane narzędzie do sprzętowej kalibracji kolorów, które wyskakuje za każdym razem, gdy monitor jest włączany i wyłączany, zapewniając synchronizację kolorów bez konieczności korzystania z kolorymetru innej firmy. Nowością w tej generacji jest hybrydowa gama logów i percepcyjna kwantyzacja do pracy z wideo HDR – coś, co będzie najbardziej interesujące dla studiów i freelancerów pracujących z wysokiej klasy obrazami.

CG319X jest zaprojektowany – i wyceniony – dla niszowych, profesjonalnych odbiorców, którzy potrzebują najlepszego możliwego koloru, a kiedy sami go przetestowaliśmy, stwierdziliśmy, że z pewnością działa, oferując fenomenalną dokładność kolorów i doskonałe funkcje w solidnym, wytrzymałym, jeśli nie szczególnie ekscytująco wyglądająca konstrukcja. Większość z nas pominie tę opcję po jednym spojrzeniu na cenę, ale jeśli pieniądze nie grają roli, jest to najlepszy monitor do edycji zdjęć, jaki możesz kupić, tylko plasując się pod numerem 3 ze względu na cenę. Zobacz naszą pełną, dogłębną recenzję Eizo ColorEdge CG319X, aby uzyskać więcej informacji.

Zdjęcie produktu LG 32UN880 UltraFine Ergo, jednego z najlepszych monitorów do edycji zdjęć

Sprawdź cene:https://www.ceneo.pl/

Monitor LG-32UN


(Źródło zdjęcia: LG)


04. LG 32UN880 UltraFine Ergo
Najlepszy monitor do edycji zdjęć zapewniający elastyczną przestrzeń robocząSPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 32 cale
 • Rozdzielczość: 3840 x 2160C
 • zęstotliwość odświeżania: 60
 • HzTechnologia panelu: IPS
 • Wejścia: 1 x DisplayPort, 2 x HDMIUSB: 2 x USB, 1 x USB-C


POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Doskonała jakość obrazu
+Niezrównana ergonomia i wygoda
+Bardzo dokładny


POWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ
-Niewystarczająco jasny dla prawdziwego HDR


Ten monitor LG ma naprawdę wiele do zrobienia. Po pierwsze, jest to duży, 32-calowy ekran 4K wypełniony pikselami. Oferuje 95% obsługę gamy kolorów P3, kompatybilność z HDR (choć jasność jest dość niska przy 350 nitach), a nawet dokładne obrazy, które wyglądają naprawdę autentycznie. Oferuje również świetne połączenia, w tym USB Type-C.

Ale to część „Ergo” naprawdę wyróżnia to w naszych oczach. Regulowane ramię pozwala ustawić monitor w dowolnym miejscu pod względem wysokości, obrotu, pochylenia i żądanej odległości do przodu. Wspornik słupka zaciska się z tyłu biurka, dzięki czemu zapewnia więcej miejsca na biurku. Praca z nami jest przyjemnością, chociaż zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy skorzystają z tej elastyczności.

Zdjęcie produktu Dell UltraSharp U2719D, jednego z najlepszych monitorów do edycji zdjęć

Sprwadź cene: https://www.ceneo.pl


Monitor Dell

(Źródło zdjęcia: Dell)

05. Dell UltraSharp U2719D
Najlepszy monitor do edycji zdjęć, jeśli nie potrzebujesz 4KSPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 27 cali
 • Rozdzielczość: 2560 x 1440
 • Częstotliwość odświeżania: 240
 • HzTechnologia panelu: LED LCD
 • Wejścia: 2 x DisplayPort (wejście/wyjście), 1 x HDMIUSB: koncentrator USB 3.0, 2x pobieranie, 1x wysyłanie


POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Piękny, niemal bezramkowy design
+Dobre opcje łączności


POWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ
-Nie jest przeznaczony do gier 


Wspomnieliśmy do tej pory o monitorach 4K, a rozdzielczość 4K szybko staje się normą, ale tak naprawdę możesz jej nie potrzebować, zwłaszcza jeśli pracujesz tylko ze zdjęciami i nie musisz również edytować wideo. Seria UltraSharp firmy Dell zawsze zapewnia doskonały obraz i chociaż projekty monitorów nie wyróżniają się z tłumu, małe ramki wokół tego wyświetlacza sprawiają, że jest on przyjemny dla oka. 

Firma Dell produkuje wysokiej jakości wyświetlacze o doskonałych kolorach, dzięki czemu idealnie nadają się do edycji zdjęć. Chociaż nie jest to wyświetlacz zaprojektowany specjalnie z myślą o wierności kolorów, Dell UltraSharp U2719D to świetna, wszechstronna oferta QHD, która jest bardziej regulowana niż większość — możesz obracać, przechylać, obracać i regulować wysokość wyświetlacza. Przegub jest szczególnie przydatny, a koncentrator USB to przydatna dodatkowa funkcja umożliwiająca łączność. 

Zdjęcie produktu HP M24fw, jednego z najlepszych monitorów do edycji zdjęć

Sprwadź cene: https://www.ceneo.pl

Monitor HP

(Źródło zdjęcia: HP)

06. HP M24fw

Najlepszy monitor do edycji zdjęć, jeśli chcesz mieć mniejszy ekran


SPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 23,8
 • calaRozdzielczość: 1920x1080
 • Częstotliwość odświeżania: 60
 • HzTechnologia panelu: IPSWejścia: 1 x DisplayPort, 1 x Mini DisplayPort, 1 x HDMIUSB: 4 x USB 3.0


POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ


+Kompaktowy ekran o przekątnej 24 cali
+Stylowy wygląd
+99% pokrycia przestrzeni barw sRGB


POWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ
-Brak portu USB-C lub wejść Display Port


Generalnie zalecamy rozsądnie duży ekran (od 27 do 34 cali przy wyborze najlepszego monitora do edycji zdjęć, ale może to stanowić wyzwanie, jeśli nie masz miejsca na biurku (lub nie masz biura na większy Ale HP M24FW jest dość wyjątkowy, ponieważ jest stosunkowo małym ekranem z bardzo przyzwoitym pokryciem przestrzeni kolorów, a także jest absolutną okazją, kosztującą 150–200 USD / 120–150 GBP.

Oferuje 99% pokrycie przestrzeni kolorów sRGB oraz spójność kolorów i kontrastu, które zapewnia technologia IPS LCD. Wygląda nawet dość elegancko dzięki eleganckiej podstawie i wąskim ramkom. Rozdzielczość ekranu Full HD (1920 x 1080) nie jest niczym szczególnym, ale jest wystarczająco wysoka, aby wszystko wyglądało ostro na wyświetlaczu tego rozmiaru. Łączność jest ograniczona tylko do jednego portu HDMI i starej szkoły portu VGA, ale oznacza to, że kompatybilność ze starszymi komputerami powinna być prosta.

Zdjęcie produktu Viewsonic VP3881, jednego z najlepszych monitorów do edycji zdjęć

Sprwadź cene: https://www.ceneo.pl

Monitor VIEV-SONIC

(Źródło zdjęcia: Viewsonic)

07. Viewsonic VP3881
Najlepszy ultraszeroki monitor do edycji zdjęćSPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 37,5 cala
 • Rozdzielczość: 3840 x 1600
 • Częstotliwość odświeżania: 60
 • HzTechnologia panelu: IPS
 • Wejścia: 1 x DisplayPort, 1 x HDMIUSB: 3 x USB 3.0, 1 x USB-CPOWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+
Ogromna ilość miejsca na biurku
+ Kompleksowa gama opcji kolorystycznych


POWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ
-Specyfikacja obrazu za innymi wyświetlaczami
-Rozdzielczość nie obsługuje 4K


Ultraszerokie monitory są zwykle przeznaczone do gier lub ogólnego użytku komputerowego, więc miło jest zobaczyć, jak ViewSonic oferuje grafikom masywny 37,5-calowy wyświetlacz 21:9 z VP3881. Ultraszerokie wyświetlacze, takie jak ten, są jak dwa mniejsze monitory razem na biurku, bez ramki dzielącej miejsce na biurku. Zapewnia miejsce na jednoczesne otwarcie wielu okien, zwiększając wydajność, ponieważ można jednocześnie wyświetlać strony internetowe, eksploratory plików i wiele aplikacji do edycji.

Jakość obrazu nie jest do końca w tej samej lidze, co inne wymienione tutaj wyświetlacze – oferuje 100% pokrycie sRGB, ale nieco mniejszą zgodność z AdobeRGB, a 10-bitowa głębia kolorów jest kompensowana przez zliczanie klatek referencyjnych. Jednak monitor ma pełny zestaw ustawień dostosowywania obrazu w menu ekranowych, co wystarczy, aby VP3881 przewyższał inne ultraszerokie ekrany.

Apple Studio Display, jeden z najlepszych monitorów do edycji zdjęć na biurku w biurze

Sprwadź cene: https://www.ceneo.pl

Monitor APPLE-STUDIO(Źródło zdjęcia: Future)


08. Wyświetlacz Apple Studio
Najlepszy monitor do edycji zdjęć dla zaangażowanych fanów Apple


SPECYFIKACJE

 • Rozmiar ekranu: 27 cali
 • Rozdzielczość: 5120 x 2880
 • Częstotliwość odświeżania: 60
 • HzTechnologia panelu: IPS
 • Wejścia: tylko USB-CUSB: 4 x USB-C (w tym wejście)


POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Konkurencyjna cena za wysokiej klasy ekran 5K
+Wbudowane tryby referencyjne dla mediów
+Opcja nieodblaskowego szkła nanoteksturowego


POWODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ
-Rozczarowująca kamera internetowa
-Musisz wydać dodatkowe na regulację wysokości


Częstotliwość odświeżania to 60 Hz, bez HDR i musisz dodatkowo zapłacić, jeśli chcesz mieć możliwość regulacji wysokości. Ponadto, podczas gdy wbudowana kamera internetowa dowolnego rodzaju na monitorze jest względną rzadkością, to na wyświetlaczu Apple Studio Display jest nieco przeciętna.

Pomijając to wszystko jednak, jeśli chodzi o edycję zdjęć, ten monitor nie jest złym wyborem, zwłaszcza jeśli jesteś fanem produktów Apple i szukasz opcji parowania z Mac mini lub poszerzenia ekranu na MacBooku Pro. Oferuje przyzwoite funkcje multimedialne oraz spójną kolorystykę i jasność, które są głównymi priorytetami, jeśli chodzi o edycję zdjęć.

Sprwadź cene: 


Jak wybrać najlepszy monitor do edycji zdjęć?


Przy wyborze monitora do edycji zdjęć należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Niektóre z najważniejszych to zdecydować, jaki rozmiar monitora chcesz. Istnieją również minimalne wymagania, których należy szukać w zakresie rozdzielczości i dokładności kolorów. Niektóre z tych pytań omówimy poniżej.


Jakiego rozmiaru monitor powinienem użyć do edycji zdjęć?

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy zakupie monitora do edycji zdjęć jest rozmiar ekranu, nad którym chcesz pracować. Wiele wyświetlaczy ma standardowe proporcje 16:9. Ultraszerokie monitory zapewniają o wiele więcej miejsca na ekranie do pracy, dzięki czemu można otworzyć wiele okien lub paneli, ale niekoniecznie są one najlepsze do pracy w skupieniu. Zajmują też ogromną ilość miejsca. Ogólnie stwierdzamy, że większość fotografów lubi edycję na monitorze o przekątnej od 27 cali do 32 cali.


Jakiej rozdzielczości monitora potrzebuję do edycji zdjęć?
Mówiąc prościej, im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu, ale oczywiście monitory o wyższej rozdzielczości są zazwyczaj droższe. Szukając najlepszego monitora do edycji zdjęć, zalecamy wybranie rozdzielczości 4K (3840 x 2160), jeśli możesz sobie na to pozwolić. 

Większość ekranów na naszej liście najlepszych monitorów do edycji zdjęć to wyświetlacze 4K (sprawdź dokładnie, czy Twój komputer PC lub Mac obsługuje rozdzielczość 4K, jeśli jest to dość stare urządzenie), ale dołączyliśmy również ekran QHD i FHD, oba znacznie więcej przystępne cenowo, a jednocześnie oferujące dobre pokrycie kolorami, które chcesz do edycji zdjęć.


Co jeszcze powinienem wziąć pod uwagę w monitorze do edycji zdjęć?
Jeśli kupujesz monitor do edycji zdjęć, kolor ma kluczowe znaczenie i dobrze jest poszukać monitora obsługującego przestrzenie kolorów, takie jak Adobe sRGB. Będziesz także potrzebować jednolitej jasności na ekranie. 

Łączność to również kluczowa kwestia – wiele monitorów ma HDMI, ale niektóre obsługują również Thunderbolt lub USB-C, co oznacza, że ​​możesz mieć jeden kabel do komputera PC lub Mac, który go zasila, a także przenosi sygnał wyświetlacza. Niezależnie od tego, który monitor wybierzesz, upewnij się, że regularnie kalibrujesz go za pomocą jednego z najlepszych kalibratorów monitorów . A jeśli w Twoim miejscu pracy panuje ostre oświetlenie, warto rozważyć zastosowanie również powłoki antyrefleksyjnej.

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.