+48 500 310 980

Jak sprawić, by Twoja mała firma była bardziej eco-frendly?


Każdy ma do odegrania rolę, jeśli chodzi o ochronę planety – i nie jest niespodzianką, że firmy najbardziej przyjazne środowisku niekoniecznie są największymi. Nawet jako mała firma możesz zmniejszyć swój ślad węglowy, wprowadzając kilka zasad do swoich codziennych działań.


Gdzie zacząć? Od zaopatrzenia po opakowania i komunikację — zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak sprawić, by Twoja mała firma była bardziej zrównoważona .


Znajdź dobre źródło

Pierwszym krokiem do stania się firmą bardziej ekologiczną jest wybór odpowiednich dostawców. Jest to absolutnie niezbędne dla każdej firmy, dużej lub małej, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Oto, na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy dla swojej firmy:

  • Materiały. To najbardziej oczywiste. Upewnij się, że twój dostawca używa zrównoważonych, wysokiej jakości materiałów, które są łatwe do prześledzenia, zwłaszcza jeśli pozyskujesz z nich przetworzony produkt, a nie surowce. 
  • Etyka. Zrównoważony rozwój i etyka idą w parze. Nazwanie siebie firmą świadomą ekologicznie powinno również oznaczać, że współpracujesz z dostawcami, którzy traktują swoich pracowników sprawiedliwie i oferują dobre warunki pracy.
  • Czysta energia i recykling. Ludzie i materiały są kluczem do zidentyfikowania dobrego dostawcy, ale ich miejsce pracy ma również duży wpływ na ich wpływ na środowisko. Korzystanie z czystej energii i posiadanie dobrego programu recyklingu zarówno w przypadku odpadów produkcyjnych, jak i maszyn jest niezbędne.
  • Wysyłka. Czy Twój producent lub dostawca podejmuje jakiekolwiek wysiłki w celu zmniejszenia emisji z transportu? Pamiętaj, że zamówienia z całego świata będą miały duży wpływ na Twój ślad węglowy, nawet jeśli Twój dostawca jest firmą przyjazną dla środowiska .
  • Certyfikaty. Zwróć uwagę na certyfikaty, aby upewnić się, że Twój dostawca jest w pełni zgodny i przejrzysty w odniesieniu do powyższych punktów.