Czym jest i do czego służy Microsoft 365 (Office 365)?

+48 500 310 980

Czym jest i do czego służy Microsoft 365 (Office365)?


Prawdopodobnie słyszałeś o pakiecie Microsoft Office , który składa się z aplikacji do pracy, w tym powszechnie używanego programu Microsoft Word.

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że Word i inne programy pakietu Office — Excel, PowerPoint i OneNote — również są częścią platformy Microsoft 365 .Dokonanie jednorazowego zakupu pakietu Microsoft Office jest nadal opcją dla każdego, kto chce uzyskać dostęp do pakietu programów. Możesz jednak zamiast tego wybrać platformę Microsoft 365, która ma strukturę płatnej miesięcznej subskrypcji i oferuje niezliczone korzyści, których nie obejmuje pakiet Office, w tym narzędzia biurowe oparte na chmurze i możliwości sztucznej inteligencji. 

Oto trochę więcej o Microsoft 365, czym różni się od swojego poprzednika i jak można się zarejestrować.Co warto wiedzieć o Microsoft 365

Niektóre usługi oparte na subskrypcji firmy Microsoft były wcześniej znane jako Office 365.

W kwietniu 2020 r. firma Microsoft zmieniła nazwę wszystkich tych usług na platformę Microsoft 365, aby pomóc odróżnić swoją usługę subskrypcji od tradycyjnych pakietów programów Microsoft pod marką Office.

Microsoft 365 oferuje specjalne dodatki do swoich klasycznych aplikacji pakietu Office, a także dostęp do większej liczby programów, takich jak OneDrive. Nawet podstawowy osobisty plan Microsoft 365 zapewnia dostęp do wersji premium programów Word, Excel i PowerPoint, których pakiet Office nie oferuje.  

Otrzymasz również dostęp do zaawansowanych narzędzi i funkcji, takich jak Microsoft Editor, które pomogą Ci edytować Twoje pisanie; narzędzie do planowania finansowego, Microsoft Money w Excelu; oraz OneDrive, pamięć masowa w chmurze firmy Microsoft, która umożliwia łatwą współpracę w czasie rzeczywistym.

Na platformie Microsoft 365 jest też mnóstwo innych inteligentnych korzyści: możesz uzyskać skoncentrowaną pomoc przy swoim CV za pomocą Asystenta CV w programie Word lub pomoc przy następnej prezentacji za pomocą trenera prezentera PowerPoint.

Ponownie, są to korzyści, których nie zobaczysz w przypadku podstawowego zakupu pakietu Office, a możesz je wszystkie uzyskać, korzystając z planu Microsoft 365 dla domu, który ma dwa poziomy.

Plany i ceny usługi Microsoft 365

Możesz porównać dowolny plan Microsoft 365 i zarejestrować się w trybie online za pośrednictwem witryny internetowej firmy Microsoft . Oto zestawienie tego, co oferuje każdy plan.


  • Microsoft 365 Personal: za 6,99 USD miesięcznie lub 69,99 USD za rok ten pakiet obejmuje tylko jedną osobę i oferuje 1 TB pamięci.
  • Rodzina Microsoft 365: Za 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD za roczną subskrypcję ten pakiet można udostępnić maksymalnie sześciu osobom, oferuje 1 TB przestrzeni dyskowej na osobę i zawiera dodatkowe funkcje bezpieczeństwa w aplikacji mobilnej.
  • Microsoft 365 Business Basic: w cenie 5 USD za użytkownika miesięcznie (z rocznym zobowiązaniem) pakiet ten obejmuje Microsoft Teams , bezpieczną pamięć masową w chmurze oraz internetowe i mobilne wersje programów Word, Excel i PowerPoint (nie obejmuje wersji na komputery stacjonarne). 
  • Microsoft 365 Business Standard: w cenie 12,50 USD za użytkownika miesięcznie (z rocznym zobowiązaniem) pakiet ten obejmuje Microsoft Teams, bezpieczną pamięć masową w chmurze, biznesową pocztę e-mail i aplikacje pakietu Office premium na wszystkie urządzenia.
  • Microsoft 365 Business Premium: w cenie 20 USD za użytkownika miesięcznie (z rocznym zobowiązaniem) pakiety te obejmują wszystkie funkcje standardowe, a także zaawansowaną ochronę przed cyberzagrożeniami i zarządzanie urządzeniami.
Wraz ze wzrostem poziomów planów 365, dostępne są dodatkowe zabezpieczenia i narzędzia biznesowe. Na przykład menedżer spotkań Microsoft Bookings jest dostępny w wersjach Standard i Premium usługi Microsoft 365, ale nie w wersji Basic, a tylko warstwa Premium usługi Microsoft 365 Business zapewnia dostęp do usługi Intune menedżera urządzeń mobilnych i usługi Azure Information Protection.

Jeśli nie możesz zdecydować się na biznesplan, firma Microsoft może pomóc w ustaleniu, który plan najlepiej pasuje do Twojej firmy , i możesz wycofać się przed zakończeniem miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego.


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.