Kurs grafika komputerowego, kurs, grafik, Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać grafikiem w 2022 roku?

+48 500 310 980

Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać grafikiem w 2022 roku?


Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać grafikiem w 2022 roku. Poniżej wyjaśnimy zalety i wady uzyskania stopnia naukowego, podzielimy się alternatywnymi zasobami edukacyjnymi i różnymi opcjami nauki, aby nauczyć się projektowania oraz jak rozpocząć karierę jako grafik.Dyplom w zakresie projektowania graficznego nie jest niezbędny, aby odnieść sukces w branży, a wielu grafików z przeszłości i teraźniejszości pracuje w zawodzie, którzy nie uzyskali dyplomu z projektowania.Chociaż dyplom z projektowania nie jest wymagany, edukacja projektowa jest ważna, aby zdobyć podstawową wiedzę i kontynuować naukę na każdym etapie kariery. Od kursów bootcamp po lekcje online i książki — znajdziesz tu mnóstwo informacji, które pomogą Ci zdobyć potrzebne umiejętności i wiedzę.Uczestnictwo w uniwersytecie może pomóc w nawiązaniu kontaktu z profesjonalistami z branży, zanurzeniu się w kreatywnej społeczności z kolegami z klasy i nauczycielami oraz zapewnieniu wskazówek dotyczących Twojej pracy. Ale w istocie twój sukces jako projektanta zależy od twojego portfolio, które jest najważniejszą częścią znalezienia pracy i odniesienia sukcesu w branży. Prawda jest taka, że ​​pracodawcy nie będą przyglądać się twojemu dyplomowi z projektowania, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do pracy. 

Branża rozwija się dzięki projektantom, którzy mogą dostarczać szereg kreatywnych treści w dziedzinie reklamy, projektowania książek, projektowania czasopism, map informacyjnych, typografii i nie tylko. Ale jak wejść do tego tętniącego życiem zawodu? Krótko mówiąc, poświadczenia mają znaczenie, ale opcje są bardziej zróżnicowane, niż mogłoby się wydawać. Aby dać Ci pomysł , podzieliliśmy szereg certyfikatów projektowania graficznego w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii . Jednak większość z nich trwa znacznie dłużej i kosztuje znacznie więcej niż 3-miesięczne kursy projektowania.

Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać grafikiem komputerowymCzy pracodawcy cenią ich czy wymagają?

Pracodawcy chcą zatrudniać osoby, które są dobrze zorientowane w najnowocześniejszych programach do projektowania graficznego, mogą realizować projekty od początkowych pomysłów po gotowe produkty i mogą rozwijać się we wspólnym zespole projektowym.Czasami bycie samoukiem po prostu nie wystarczy, aby przetrwać w takim środowisku pracy, a może nawet być receptą na niedostateczną płacę. Kursy uczą wszystkich tych umiejętności więc czasem warto się zastanowić i 

6 odnoszących sukcesy grafików, którzy nigdy nie zdobyli dyplomuNie jest tajemnicą, że projektanci logo AOL ( Wally Olins ), Barnes & Noble ( Tibor Kalman ), Coca-Cola ( Raymond Loewy ) i Volkswagen ( William Bernbach ) nigdy nie otrzymali dyplomów z projektowania graficznego. 
Adrian Shaughnessy jest grafikiem samoukiem, który osiągnął wielki sukces w swojej karierze i znany jest ze swojej słynnej książki How to Be a Graphic Designer without Losing Your Soul . 
Inną supergwiazdą designu jest Debbie Millman , która wypuściła słynny podcast Design Matters . Chociaż nigdy też nie odbyła szkoleń projektowych, pracowała nad projektami redesignu dla ponad 200 marek i publikowała liczne książki.
Ale branża zazwyczaj nie przyznaje dużych kontraktów reklamowych i kreatywnych na skowronek! Dyplom może wykazywać ciężko zarobione poświęcenie dla rzemiosła i znajomość dziedziny pracy poprzez formalną akredytację. Jednak, jak wskazują portfolio tych projektantów, ostatecznie potrzeba rzadkiego talentu, aby zmienić projekt codziennego życia.
Zalety i wady uzyskania stopnia naukowegoW obecnej chwili, w której panuje COVID, wiele osób jest zmuszonych do pracy w domu, ponieważ firmy dyskutują o tym, jak zmniejszyć budżety. W tym roku, potwierdzając bezpieczeństwo pracy i zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, skorzystaj z posiadania certyfikatu / stopnia podczas ubiegania się o stanowiska projektanta graficznego. Ten trudny czas zmusił również wiele osób do ponownej oceny swojego życia i rozważenia zmiany kariery w coś bardziej satysfakcjonującego. 

Uzyskanie dyplomu z projektowania graficznego może dać ci przewagę nad konkurencją i referencje, aby przyspieszyć karierę, zwłaszcza gdy twoja kariera rozwija się w kierunku większej liczby stanowisk kierowniczych. Niektóre firmy mogą również przyznać wyższe wynagrodzenie kandydatom z wyższym wykształceniem. Chodzenie do szkoły zapewnia również wszechstronne doświadczenie w projektowaniu, pracy w zespołach i zdobywaniu doświadczenia w otrzymywaniu krytyki swojej pracy.Studiowanie w ramach zorganizowanego programu, w przeciwieństwie do samodzielnego, zapewnia bardziej wszechstronną edukację, dostęp do specjalistów od projektowania, nawiązywanie kontaktów i możliwość otrzymywania informacji zwrotnych na temat prac projektowych od doświadczonych projektantów, zapewniając, że Twoja praca jest dopracowana i spełnia standardy branżowe. Bycie częścią społeczności projektantów i otrzymywanie krytyki swojej pracy to duża zaleta programu do projektowania. Oprócz bardzo zróżnicowanego szkolenia projektowego, dyplom z projektowania, zwłaszcza prestiżowej szkoły, może być symbolem osiągnięć i imponująco prezentować się w Twoim CV.Minusem uzyskania dyplomu jest fakt, że zajmuje to od 2 do 4 lat i kosztuje mnóstwo pieniędzy, wraz z możliwym długoterminowym zadłużeniem. Kurs krótkoterminowy może być idealną opcją, jeśli chcesz spędzać mniej czasu na nauce. Oprócz korzyści związanych z oszczędnościami kosztów, będziesz również w stanie opracować portfolio prac prezentujących Twoje umiejętności techniczne i myślenie projektowe, które można osiągnąć poprzez krótszy kurs projektowania lub naukę we własnym tempie. Dzięki niemu zdobędziesz praktyczne doświadczenie, dzięki któremu zdobędziesz umiejętności tworzenia portfolio i zdobycia pracy projektowej w krótszym czasie w porównaniu do studiów na uniwersytecie. Jak wie każdy projektant, twoje portfolio ma ogromne znaczenie, a stopień jest drugorzędny. 

Darmowe kursy onlineOczywiście istnieje wiele sposobów na samodzielne poznanie sztuki i umiejętności projektowania graficznego. Poniżej omówimy kilka przykładów nieakredytowanych platform internetowych, które oferują bezpłatne lub tanie zajęcia. Gdy zajrzysz do tych zasobów, zastanów się, jak wejście do zawodu grafika wymaga specyficznego szkolenia, którego te zajęcia nie zapewnią, ale pomogą Ci wyróżnić się na krótkoterminowym kursie certyfikacyjnym.Istnieje wiele kursów online prowadzonych przez liderów branży, które pomogą Ci uzyskać wszechstronne wykształcenie w zakresie podstaw projektowania graficznego, takich jak zasady projektowania, teoria kolorów, typografia, generowanie pomysłów, programy do opanowania projektowania (np. Figma, Adobe Photoshop, InDesign i Ilustrator), tworzenie i prezentacja portfolio.Jeśli chcesz rozpocząć nową karierę, zdobywając nowe umiejętności lub odświeżyć swoją wiedzę z zakresu projektowania, kurs krótkoterminowy może być dla Ciebie idealną opcją. Aby Ci pomóc, wymieniliśmy kilka bezpłatnych kursów, od których możesz zacząCoursera

Coursera oferuje zajęcia z projektowania na uniwersytetach, a większość z nich jest bezpłatna. Możesz znaleźć tematy dotyczące zajęć z UX, innowacji, projektowania interakcji i nie tylko. Z każdym kursem wykonujesz serię zajęć, aby opanować umiejętność, a następnie końcowy projekt, aby zdobyć certyfikat.  

CreativeLive
CreativeLive zaczęło się od misji, że każdy z nas ma w sobie twórcę i że kreatywność daje nam paliwo do tworzenia nowych rzeczy, wprowadzania ulepszeń i zapewnia iskrę do wprowadzania zmian. Istnieją zajęcia, które można kupić za opłatą lub dołączyć do bezpłatnych zajęć „ On Air Today ”, które obejmują zajęcia z projektowania na różne tematy, od freelancingu po pracę z klientami i podstawy projektowania.
Kanwa
Dla osób z ograniczonym lub zerowym doświadczeniem w projektowaniu Szkoła projektowania Canva to świetny sposób na poznanie podstaw. Możesz znaleźć kilka zasobów dla początkujących, które pomogą Ci zacząć uczyć się podstaw projektowania, które są podzielone na kawałki wielkości kęsa, aby uprościć naukę. Niezależnie od tego, czy chcesz zdobyć więcej umiejętności w zakresie Pinteresta, czy nauczyć się tworzyć przyciągające uwagę projekty, jest tutaj kurs, od którego możesz zacząć.
Kursy i Bootcampy
Udostępnianie umiejętności
Dzięki płatnej subskrypcji możesz wziąć udział w różnych kreatywnych kursach na platformie internetowej Skillshare . Uważane za „społeczność edukacyjną dla twórców”, zajęcia są oferowane na wszystkich poziomach umiejętności. Po prostu zapisz się na zajęcia z projektowania w ramach tej oferty , obejrzyj lekcje wideo, twórz projekty i bierz udział w dyskusjach grupowych.
Udemy
Udemy jest uważane za „rynek konkurencji w klasie” i powstał jako platforma internetowa dla uczniów, którzy chcą uczyć się i rozwijać umiejętności w szerokim zakresie tematów. Podobnie jak w przypadku innych kursów online, tematy na Udemy obejmują ilustrację, podstawowe elementy projektowania i UX. 

Akademia Shawa
Akademia oferuje 4-tygodniowy okres próbny na początek, a następnie zamienia się w płatną subskrypcję. W ich kursie projektowania poznasz zasady projektowania, cykl projektowy, typografię i biznes projektowania.

Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać grafikiem komputerowym


Oprócz darmowych kursów i płatnych zajęć, o których wspomnieliśmy powyżej, możesz również rozważyć kurs projektowania graficznego , który oferuje opcje nauki przez 3 miesiące w pełnym wymiarze godzin lub przez 9 miesięcy w niepełnym wymiarze godzin. Kurs rozpoczyna się od poznania podstawowych zasad projektowania graficznego (nawet jeśli jesteś początkującym ), a uczniowie pracują nad ponad 30 rzeczywistymi projektami, od reklam drukowanych po myślenie w 3D z opakowaniem po projektowanie aplikacji cyfrowych.Studiowanie na intensywnym kursie projektowania zapewnia nie tylko dostęp do branży kreatywnej, ale także wspaniałą okazję do zdobycia doświadczenia w świecie rzeczywistym poprzez podejmowanie projektów projektowych, w których będziesz pracować w firmie lub studiu projektowym – co jest niezbędne w połączeniu z podstawą projektowania, której się nauczysz.Jeśli nie chcesz spędzić kolejnych dwóch do czterech lat na studiowaniu projektowania na uniwersytecie, praktyczny kurs  może być idealną opcją dla studentów, którzy chcą studiować i ukończyć studia z umiejętnościami projektowymi i portfolio w mniej niż jeden rok. Chociaż kurs nie zastępuje stopnia naukowego, jest świetną alternatywą do zdobycia praktycznych umiejętności i portfolio prac, dzięki czemu można rozpocząć nową karierę jako grafik. W wyniku krótszego czasu nauki grafik po kursie kończy co najmniej dwa lata wcześniej niż student i rozpoczynając  pracę w branży.W rozmowach z absolwentami po ukończeniu kursów, ogromnym czynnikiem motywującym do studiowania na kursie był koszt i krótszy czas trwania studiów, ponieważ większość studentów nie chciała kontynuować studiów, których ukończenie zajęłoby wiele lat. Stopień w Wielkiej Brytanii, USA lub Australii może trwać od 36 do 48 miesięcy, czyli o 27 do 39 miesięcy dłużej niż 9-miesięczny kurs w niepełnym wymiarze godzin. Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ  kończońc kurs można pracować i zarabiać jako projektant znacznie wcześniej niż ich koledzy uniwersyteccy.Samouk
Jeśli chcesz zostać projektantem, ważne jest, aby poznać podstawy projektowania, w tym solidne zrozumienie hierarchii, kontrastu, równowagi, typografii i teorii kolorów. Spędzając trochę czasu na nauce historii projektowania, zapoznasz się z wieloma możliwościami projektowania i trajektorii kariery. Dodatkowo oglądanie prac innych twórców będzie ćwiczyć oko i dostarczać inspiracji dla przyszłych pomysłów na projekty.

W ramach samokształcenia zapoznaj się z terminami projektowymi i obserwuj, co dzieje się w świecie designu, śledząc blogi projektowe, aby odkrywać innych twórców i poznawać aktualne trendy. Ważne jest, aby znać zasady projektowania, aby pchnąć swoją pracę dalej.

Po zdobyciu podstawowego zrozumienia, jedynym sposobem na poprawę w projektowaniu jest praktyka i wdrażanie tego, czego się nauczyłeś. Możesz rozwinąć swoje umiejętności, biorąc udział w wyzwaniach projektowych online lub rozpocząć własny projekt projektowy. Praca nad zadaniami zainicjowanymi przez siebie może pomóc ci zdobyć nowe umiejętności, próbując nowych rzeczy, aby wyjść ze swojej strefy komfortu. 

Bogactwo zajęć dostępnych online, z których wiele jest bezpłatnych lub płatnych co miesiąc, może pomóc Ci w nauce projektowania we własnym tempie bez formalnej edukacji. Ucząc się samodzielnie, możesz brać udział w zajęciach z interesujących Cię przedmiotów i odkrywać obszary, które Cię pasjonują, takie jak projektowanie stron internetowych, opakowania czy branding.

Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać grafikiem komputerowymWniosek


Zatem Czy potrzbujesz dyplomu, aby zostać grafikiem w 2022? Mamy nadzieję, że dzięki temu uzyskasz przydatne zasoby na temat tego, jak możesz uczyć się projektowania bez konieczności uzyskania dyplomu. Potraktuj to jako punkt wyjścia do odkrywania alternatywnych sposobów uczenia się. Szeroka gama kursów online i bootcampów uzbroi Cię w podstawy i umiejętności techniczne potrzebne do rozpoczęcia twórczej kariery. 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.