+48 500 310 980

10 ćwiczeń kreatywności, które ćwiczą Twój artystyczny umysłKiedy chcesz budować mięśnie, podnosisz ciężary. Chcesz być szybszy? Biegaj sprinty. Chcesz zwiększyć swoją elastyczność? Rozciągać. Chcesz być bardziej kreatywny? Ten sam pomysł. Najlepszym sposobem, aby te soki płynęły, są dobre, staromodne ćwiczenia kreatywności.

Kreatywność to mięsień. I jak każdy mięsień potrzebuje ćwiczeń. Jeśli masz problemy z nawiązaniem kontaktu ze swoją muzą, rozważ ten nowy plan treningowy.

Niezależnie od tego, czy jesteś zakłopotany, jak zaprojektować nowe logo, potrzebujesz inspiracji do następnej serii obrazów, czy też musisz przepracować blok pisarski , mamy 10 ćwiczeń kreatywności zaprojektowanych tak, aby ukierunkować twoje mięśnie artystyczne.
1. Zaplanuj blok wolnego czasu twórczego


Nie zawsze masz kontrolę nad tym, kiedy uderza kreatywność. A kiedy ustawisz parametry kreatywności — na przykład „Muszę zaprojektować logo dla tego klienta w ciągu najbliższych trzech godzin” — dodatkowa presja może utrudnić uzyskanie inspiracji.


Spróbuj zaplanować czas tylko po to, by być kreatywnym. Pomyśl o tym jako o swoim kreatywnym czasie „bezpłatnej siłowni”. Odkładając na bok część czasu, w której możesz swobodnie tworzyć bez żadnych oczekiwań, terminów ani pracy z klientem, odciążasz trochę i dajesz przestrzeń dla kreatywności na nowe sposoby.

Przeznacz kilka godzin tygodniowo na odkrywanie swojej kreatywności bez żadnych parametrów. I nie myśl, że musisz koncentrować się na projektowaniu — wszystko, co kreatywne, idzie w parze. Możesz spędzić czas na rysowaniu w notatniku lub szkicowaniu nowej ilustracji. Wyjdź także poza swoją strefę komfortu kreatywności. Graj muzykę. Weź lekcję ruchu. Napisz rutynę stand-up. Rób wszystko, co możesz, aby uwolnić się i być kreatywnym bez żadnych barier i oczekiwań.

Usunięcie stresu i niepokoju z kreatywnych mięśni może być właśnie tym, czego potrzebuje, aby wrócić do działania, gdy nie czujesz się zainspirowany


.

2. Ustaw timer kreatywności 


Czasami ścisłe granice mogą stłumić kreatywność. Ale innym razem mogą faktycznie pobudzić kreatywność.