8 wskazówek motywacyjnych dla samozatrudnionych

+48 500 310 980

8 wskazówek motywacyjnych dla samozatrudnionych

Hurra, jesteś swoim własnym szefem! A Ty odpowiadasz za zaangażowanie, produktywność i miłość do swojej pracy. Oto kilka pomysłów na podtrzymanie magii.


1. Miej plan

★Dowiedz się, co chcesz osiągnąć, krótko- i długoterminowo, i postępuj zgodnie z planem, aby upewnić się, że to zrobisz.

Oczywiście nie oznacza to, że musisz zarządzać sobą w skali mikro, ale blokowanie czasu pomaga ci zrozumieć, co i kiedy robisz, i upewnić się, że nie bierzesz na siebie zbyt wiele.

Niezależnie od tego, czy jest to szczegółowy biznesplan, czy codzienna lista rzeczy do zrobienia, posiadanie planu pozwoli Ci się skoncentrować. Co więcej, daje to impuls, gdy możesz odhaczyć rzeczy z listy.

Planowanie z wyprzedzeniem jest również łatwiejsze, gdy przyzwyczaisz się do rejestrowania czasu. Wejdź w rutynę porównywania swojego planu z tym, co faktycznie osiągnąłeś w czasie, i użyj go do dostosowania przyszłych szacunków.

2. Rozbij cele

★Praca jest jak jedzenie. Niektóre rzeczy są tak pociągające, że chcesz od razu zatopić w nich zęby, inne wymagają nieco więcej wysiłku, aby je przegryźć, a niektóre są po prostu nieapetyczne. Rozwiązanie? Rozbij trudniejsze zadania na małe „kęsy”, które nie są trudne do strawienia.

Zalecam spisanie kroków związanych z dużym zadaniem i przepracowanie ich jeden po drugim. Im trudniejsze zadanie, tym mniejsze bity. Dzięki temu pokonasz przeszkodę polegającą na rozpoczęciu czegoś – i przekształceniu pomysłu, którego nie lubisz, w rzeczywistość, z którą możesz sobie poradzić.